Suunnistusjaosto
Puheenjohtaja Ilpo Pajula ilpo.pajula(at)netikka.fi 0400-264242
Varapuheenjoht. Ari Varamäki ari.varamaki(at)netikka.fi 045-1352000
Rahastonhoitaja Martti Vaurio martti.vaurio(at)gmail.com 050-4647478
Sihteeri Sari Kiviniemi sarip83(at)nic.fi 040-5715817
Varasihteeri Anu Paloniemi ltp.anu(at)netikka.fi 050-5642520
Jaoston jäsen Teemu Kaitalahti teemu.kaitalahti(at)gmail.com 040-5874732
Jaoston jäsen Juha Nivukoski jknivuko(at)netikka.fi 045-1283890
Jaoston jäsen Lassi Hietala lassi.hietala(at)bitcomp.fi 040-8241533
Jaoston jäsen Juha Sippola juha.sippola(at)peab.fi 040-5701078
Jaoston jäsen Ville Sivén ville.siven(at)gmail.com 050-3285745
Jaoston jäsen Jaakko Peltonen jaakko.peltonen(at)netikka.fi 040-5133266
Jaoston jäsen Mikko Perälä mikkoj.perala(at)gmail.com 044-2882680
Jaoston jäsen Jouko Vuolle jouko.vuolle(at)netikka.fi 050-4691985

Suunnistusjaoston tehtäviä

Päätösten teko mm. seuraavista:
- Kilpailujen haku ja järjestäminen
- Harrastemaksut
- Rasti-Simpsiön vuokraus- ja testaustoiminta
- Asutilaukset
- Edustusurheilijoiden valinnat ja sopimukset
- Tähtiseura-asiat
- Kehittämishankkeiden haku
- Seuratapahtumat
- Jaosten esitykset

Jaokset

Suunnistusjaoston alla toiminnan eri osa-alueiden toimintaa koordinoivat suunnistusjaoston nimeämät jaokset.

Nuorisojaos/suunnistuskoulu: Ulla Nivukoski (vastuuhenkilö), Ville Sivén

- Suunnistuskoulun vuosisuunnittelu
- Suunnistuskoulun viestintä
- Suunnittelukokousten koolle kutsuminen
- Ohjaajien rekrytointi ja koulutuksen suunnittelu
- Lasten kilpailumatkojen järjestelyt

Valmennus- ja kilpailujaos: Lassi Hietala (vastuuhenkilö), Tero Viljanen, Ilpo Pajula, Teija Sikkilä, Juha Nivukoski, Juha Kankaanpää, Ville Sivén, Marjo Kangas, Anne Sankelo, Juha Ekola, Timo Sikkilä, Juha Sippola
- Valmennustoiminnan vuosisuunnittelu
- Joukkuevalintakriteerien määrittely ja valintaryhmien nimeäminen
- Kilpailusuunnitelman laatiminen
- Kilpailu- ja leirimatkojen suunnittelu ja toteutus
- Simpsiö Trail Run -järjestelyt

Talous- ja markkinointijaos: Martti Vaurio (vastuuhenkilö), Pekka Himanka, Jouko Vuolle, Anu Paloniemi, Teemu Kaitalahti, Janne Sankelo, Ilpo Pajula
- Markkinointisuunnitelma
- Yhteistyökumppanuudet ja -paketit
- Talousasiat
- Sidosryhmäyhteistyö

Kuntosuunnistus- ja karttajaos: Juha Nivukoski (vastuuhenkilö), Mikko Perälä, Keijo Rintala
- Kuntosuunnistustoiminnan suunnittelu
- Järjestäjien rekrytointi
- Kartta-asiat
- Uusien maastojen kartoituksen suunnittelu

Tiedotusjaos: Ari Varamäki (vastuuhenkilö), Lassi Hietala, Sari Kiviniemi, Jaakko Peltonen
- Rasti-Simpsiö -lehden julkaisu ja koordinointi
- Nettisivujen ylläpito
- Palautekyselyiden järjestäminen


   
Lisää uutisia
Suunnistus
«  Joulukuu   »
Kategoriat